Reklama

Zika groźna także po narodzinach

Zika groźna także po narodzinach

10.04.2018
Czyta się kilka minut
Dotąd wiadomo było, że zakażenie wirusem zika – m.in. u ludzi – w czasie ciąży może prowadzić do poważnych uszkodzeń mózgu płodu, wliczając w to małogłowie.
N

Nowe badania przeprowadzone na makakach sugerują, że infekcja wirusem zika jest niebezpieczna także po narodzinach. U małp stwierdzono zmiany w budowie i funkcjonowaniu licznych obszarów mózgu, a także zmienione reakcje emocjonalne, które utrzymywały się wiele miesięcy po tym, jak wirus został usunięty z organizmu. Autorzy badania wskazują na konieczność długo- terminowego monitorowania rozwoju dzieci, które przeszły infekcję wirusem. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]