Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Zielona rewolucja

Zielona rewolucja

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Impet, z jakim Niemcy zmierzają w stronę „zielonej” gospodarki, musi robić wielkie wrażenie. Nasi zachodni sąsiedzi nie stawiają już dawno pytania: „czy?”. Zamiast tego pytają: „jak?”.
P

Położony na południu Berlina, przy lotnisku Tempelhof, EUREF-Campus z polskiej perspektywy wygląda, niestety, jak odległy projekt futurystyczny. Na terenie zajmowanym niegdyś przez miejską gazownię, wciśniętym między linie kolejki i osiedle mieszkaniowe, powstaje dzielnica, która ma być przykładem nowego podejścia Niemców do wykorzystywania energii. Docelowo stanie tu 25 budynków, w których znajdą miejsce instytuty badawcze, urzędy odpowiedzialne za politykę klimatyczną, biura dużych firm. Założenia przewidują, że teren ten powinien być jednocześnie i miejscem pracy biurowej, i produkcji energii.

DZIELNICA PRZYSZŁOŚCI

– To dopiero początek, ale obiecujący – opowiada Florian Lennert z InnoZ (instytutu finansowanego m.in. przez Deutsche Bahn, spółki zajmujące się produkcją energii i gazu oraz poszukiwaniem nowych rozwiązań w komunikacji miejskiej). –...

9032

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]