Reklama

Zerkając w kosmos

Zerkając w kosmos

03.05.2021
Czyta się kilka minut
K

Każdemu, komu się wydaje, że leżąc na kanapie bądź to w wannie, pijąc koniaczek bądź to czystą, nie można z sukcesem przypatrywać się polskiemu kosmosowi, temu należy tu rzec, że się bardzo głęboko myli. Właśnie z kanapy, machając nieobutą nóżką, przyglądamy się kolejnej sytuacji na tutejszym niebie i – rzec trzeba – coraz to mniej ową nóżką machamy, a coraz więcej sobie nalewamy. Te szalone zmiany wywołane są zaskoczeniem. Polska polityka, co wiemy, jest od lat dramatycznie nudna, ale kosmiczna sytuacja p. Banasia z Naczelnej Izby Kontroli wymaga nie byle jakiego okularu, powiększenia, uwagi i – nie bądźmy dziećmi – nie byle czego do picia.

Jest to człowiek – p. Banaś – zważmy, żelazny. Ba, powiedzmy wprost: p. Banaś zwany „Pancernym Marianem” jest tak od dawien dawna nazywany nie bez kozery. Nie możemy skupiać się dziś nad pochodzeniem tych twardości, bo są one historycznie...

4133

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

I bedzie nadawał "pipipi", zeby przypomniec o swojej obecnosci. A jesli towarzystwo zacznie przesadzać z naciskami, da glos wyraźniejszy. Potem moze lekko poluzować, niemniej Marian "jest i moze"

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]