Reklama

Żelazny ptak

Żelazny ptak

20.04.2020
Czyta się kilka minut
Mamy pierwszego w historii ministra nauki bez tytułu i jest to znak trendu, którego metą będzie minister nauki bez ukończonej podstawówki.
Ś

Świetnie widać, że nikt tak nie wkurza Gospodarza i jego otoczenia jak ludzie piśmienni i cokolwiek umiejący. Cokolwiek umiejący pośród nieumiejących jest zawsze sam jak palec, i takoż jest i będzie zbędny, odepchnięty i wyzuty z godności. Tyle w ramach wstępu, bo wstępy są zawsze ważne. A poza tym, zrobimy sobie dziś niezobowiązujący przegląd wiadomości, będących kompletem ilustracji dla licznych dzienników zarazy, które zaleją niebawem rynek księgarski.

To będzie bardzo przykre dla każdego klienta księgarń polskich i niepolskich. To będzie straszniejsze niż cokolwiek, co się wydarzyło w piśmiennictwie w ciągu ostatnich dziesięcioleci, straszniejsze niż wysyp książek kucharskich pisanych przez celebrytów. Dla nowych dzienników czasu zarazy już trzeba budować regały i komponować osobne w księgarniach działy. Spróbujmy, jako ludzie spoza tej twórczości, jakoś się rozweselić,...

3816

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

„20 kwietnia, gdański port zewnętrzny opuścił największy masowiec jaki został dotąd obsłużony w polskim porcie. Masowiec Agia Trias zacumował przy tzw. Pirsie Rudowym węglowego terminalu importowego przedsiębiorstwa Port Północny Sp. z o.o. 16 kwietnia br. wieczorem. Przywiózł węgiel z Kolumbii.” Pamiętam czasy gdy nasza ludowa ojczyzna potęgą 9 w wydobyciu węgla, w wytopie stali 10 …. była. Nikogo to nie dziwiło, zwłaszcza w kontekście niedoboru wszystkiego na rynku. Złośliwi nawet kojarzą przylot tego giganta, z ogłoszoną w dniu następnym, sprzedażą maseczek przez Wielebnego Ojca z Torunia. Pan Antoni zaufał opatrzności bożej i w helikoptery naszej armii nie wyposażył. Tymczasem nasza policja się zbroi, kupując za kilka milionów sprzęt do rozpędzania demonstracji. Powiedziałbym, że jest w tym jakaś logika, lecz mój wrodzony sceptycyzm podpowiada mi jednak, że to wszystko prowizorka i improwizacja. Tak sobie myślę, że pan minister Szumowski powinien zlecić wykonanie szczepionki na nieprzewidywalność rodaków i obowiązkowo wszystkich zaszczepić. Pozwoliło by to Prezesowi na pełnię kontroli nad gminem, taką jaką uzyskał pewien konus z małym wąsikiem nad dumnym narodem niemieckim. Jak na razie rośnie spożycie alkoholu, ponoć osiąga poziom z czasów obalenia komuny. To może dla Prezesa oznaczać sytuację patową, Gowin już czuje pismo nosem, Jakikolwiek ruch, próba ograniczenia spożycia, powoływanie się na wartości wyższego rzędu, mogą okazać się niewystarczające, a nawet zgubne. Bo proszę państwa komunę obalili pijaki, sam to na własne oczy widziałem, mimo zapewnień IPNów, że dokonały tego „Bolki i Lolki”

dziękuję za znakomity komentarz do świetnego felietonu... tak tylko myślę, że gęgacze swoje a panaprezesowe sfery lepszego sortu swoje...

Porównywanie Kaczyńskiego do Hitlera jest w Polsce nader częste. Sądzę, że to dlatego, że prezes upokorzył Polaków zasiłkiem 500 plus a teraz upokarza wyborami. Na całym świecie jest tak, że dyktatorzy unikają wyborów a w Polsce jest odwrotnie. Opozycja cierpi, ponieważ wkrótce wskutek presji Kaczyńskiego mają odbyć się wybory. Zapewne dla was minister Szumowski to odpowiednik doktora Mengele jest. Proszę tworzyć dalej. Państwa kreatywność godna jest szpitala jednoimiennego. I wcale nie mam tu na myśli szpitala zakaźnego.

To rzeczywiście banalne, 30 tyś kary z terminem wykonalności 7 dni dla rodaka, który tyle nie zarobi przez rok. To mógł wymyślać tylko ktoś kto ceni nade wszystko dobro ojczyzny i rodaków, szkoda tylko, że pomysły czerpie z tych co niewolili nasz kraj. Być może jedynym „sukcesem” obecnej ekipy jest 500+, to się jeszcze okaże pewnie niebawem. Pamiętam za Kuronia, kolejki do jadłodajni i mój sen, że straciłem pracę i stoję w tej kolejce po miskę zupy. Do dziś jest to mój najgorszy koszmar senny. Zasiłek upokarza bez dwóch zdań, te pieniądze państwo powinno pozwolić zarobić młodym, a nie kupować sobie za nie głosy. Budowano by w ten sposób państwo obywatelskie, bogate bogactwem pracy ich rąk i umysłów. Obywateli szanujących pracę własną i innych, szanujących przestrzeń społeczną. Tym czasem budujemy postawy roszczeniowe, pogłębiamy podziały i się wzajemnie zastraszamy. Stalin powiedział, że nie jest ważne jak lud głosuje, ważne kto liczy głosy i to nieprawda, że dyktatorzy unikają wyborów, oni wręcz się nimi ekscytują osiągając 99,9 % poparcia. Doskonale wie o tym Prezes, to dlatego zanim doszedł do władzy głośno o fałszowaniu wyborów krzyczał, choć dowodów nie znalazł. Bo co innego gdy inni fałszują, a co innego gdy robię to ja. Minister Szumowski lekarzem jest, z pewnością o chorobach zakaźnych wie sporo, jeśli ma braki, to wspierać powinni go najlepsi fachowcy w tej dziedzinie. Chłopisko ewidentnie pogubiło się w działaniu, polityka mocno koliduje ze zdrowym rozsądkiem, on tymczasem godzi nauki medyczne z polityką jak potrafi najlepiej. Efekty są kiepskie, proszę wybrać się do najbliższego szpitala i zorientować się u źródeł. W tych szpitalach jednoimiennych jak Pan to określa sytuacja jest podobna, a nawet jeszcze gorsza, stąd ta kreatywność pewnie. Życzę jednak zdrowia, żeby samopoczucie dopisywało, aby ząbek nie daj boże nie rozbolał i tak ogólnie zdrowych i wesołych wyborów.

Już nawet w ilości testów na koronawirusa na milion mieszkańców mamy wyższe wskaźniki od Francji. Jak wiadomo tym parametrem bardzo ekscytuje się opozycja, która nieustannie czepia się ministra Szumowskiego. Tak więc dla opozycji nie jest ważna ilość zgonów, ważne są testy. Podobnie jak w temacie koronawirus ucieka pan od brutalnej rzeczywistości w temacie wybory. I ja to wiem i pan to wie, że Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem wyborów. Po co ktoś komu wszystkie sondaże dają zdecydowane zwycięstwo miałby fałszować wybory ? Po wyborach opozycja może sobie przeliczać kartki wyborcze w maseczkach i rękawiczkach dowolną ilość razy nawet z pomocą ekspertów z UE, których zapewne opozycja zaprosi. Od samego mieszania herbata nie robi się słodsza. A tak na marginesie; Hitler mordował na masową skalę, za Kaczyńskiego nie strzela się do ludzi nawet z gumowych kuli. https://www.worldometers.info/coronavirus/

Gdzie jest w felietonie jakiekolwiek nawiązanie do Hitlera? Zapalczywość każe widzieć coś czego nie ma? A Duda faworytem jest, bo tylko on występuje wszędzie i nieustannie, pozostali kandydaci nie mają szans na uczciwą kampanię wyborczą. I czym tu się chwalić?

Raczej nietrudno było zauważyć, że wymienialiśmy poglądy z Oportunistą. A tak przy okazji: czy szanowny pan/ szanowana pani przypomina sobie wybory prezydenckie AD 2015 ? Praktycznie wszystkie media wtedy - w tym i TVP - zagrzewały do boju Bronisława Komorowskiego. Okazało się, że ciężka praca i determinacja Andrzeja Dudy przeważyły. Podobnie zresztą było gdy startował Jarosław Kaczyński. Wtedy to mieliśmy do czynienia z jeszcze bardziej brutalną i jednostronną nawalanką. To był czas gdy jeszcze Polaków można było skutecznie straszyć PiSem i Kaczyński minimalnie przegrał. W mojej opinii pomimo tego, że TVP sprzyja prezydentowi mamy względną równowagę w mediach. Chyba każdy dorosły Polak zna wady i zalety Dudy, Kosiniaka, Kidawy czy Hołowni. Programów nikt nie zna i chyba nawet nie ma ochoty tracić czas na tego typu lektury.

Pan minister zdrowia profesor Łukasz Szumowski gdy się pojawia na wizji ma oczka zawsze mocno podkrążone. Okazuje się, że nie tylko od problemów jakie stwarza pandemia koronowirusa ale raczej od … liczenia kasy jaka do niego płynie od brata za posiadane udziały w spółce Onco Arendi. Spółka, która jeszcze przed pandemia otrzymała dotacje rzadową w wysokości 22 mln, opracowała nowy, niesterydowy lek OATD-01 znajdujący zastosowanie w leczeniu zwłóknień płuc w powikłaniach przy COVID-19. Udziałowcem spółki jest Szumowski Investment Sp. z o.o. KRS 000571609 należąca m. in. do Łukasza Jana Szumowskiego, czyli ministra zdrowia. Inni udziałowcy: Marcin Jan Szumowski i Anna Henryka Szumowska. :)))))))))))))))))))))))))))))

Pan Redaktor to umie zasiać optymizm w czytelnikach...nie ma co. Ale i tak Pana lubie:)))

Pozwoli Pan, że zdementuje pańską sugestię, że wymieniamy poglądy. Bo żeby je wymieniać, należy je najpierw posiadać, a nie powtarzać dyrdymały propagowane przez TVP. Ja specjalnie swych poglądów nie publikuje ani nie propaguje, mam je na własny pożytek, od czasu do czasu ubogacając je rozmawiając, czytając kogoś rozsądnego, nie obarczonego politycznymi uzależnieniami. Komentując staram się przekazać mój punkt widzenia, oparty na własnych obserwacjach i doświadczeniu. To nie jest jedyne forum na jakim się wypowiadam i wdaje się w dyskusje. Wszędzie są użytkownicy „nawiedzeni”, stosunkowo łatwo odróżnić tych, którzy propagują pewne treści, powiedzmy na zasadzie umowy o dzieło, a tych autentycznie nakręconych. Pan się stara to widać, ale można bardziej, czytając choćby uważniej. Nigdzie nie porównałem nikogo do Hitlera, Stalina ani nikogo z tej ferajny, brzydzę się tym po prostu. Pisałem o metodach a sporo o nich usłyszałem od rodziców, trochę sam poniekąd liznąłem. Te porównania są ulubionymi wycieczkami właśnie pańskiego środowiska politycznego, bez trudu w internecie znajdą się upamiętnione dla pokoleń przykłady. Jakże łatwo wypłynęło przywołanie dr Menele, szpitala jednoimiennego, w innych komentarzach jest jeszcze lepiej, jest Pan w tym mistrzem. Dziś w „wykopie” są wrzutki z manipulacji TVP odnośnie anonimowego donosiciela, który oskarża Grockiego o wzięcie 400 zł łapówki w 1994r. Ale wtedy te 400 zł na dzisiejsze byłoby 4 grosze, więc poprawili gościa w latach i wyszedł 1999 rok. Dwa lata temu pewnej bliskiej mi osobie zasugerowałem, mniej oglądania telewizji, a częściej sięgała po różaniec. Obraza jest po dwóch latach od zdarzenia ciągle żywa. Panu też to poradzę, ponoć ma on moc uspakajania i nabierania dystansu. Pana wrażenie, że żyję w innej rzeczywistości, z pewnością jest prawdziwe, z pewnością jest ona całkowicie odmienna od pańskiej. Nie mam natury romantycznej, ani lekkoducha, jestem pragmatykiem do bólu, zanim wyrobie sobie pogląd na sprawę, przyglądam się jej w wielu płaszczyznach i wsłuchuje się w skrajnie sprzeczne stanowiska. Już jako dziecko musiałem dziury w całym szukać, co strasznie drażniło wszystkich wokoło. Odnośnie testów też coś wrzucono w internecie, kto i ile wykonał, tam podają, że Francja robi jeszcze raz tyle co my, nie pytaj ile robią Niemcy czy Portugalia, no ale tego z publicznej szczekaczki się nie dowiemy. Najbliższe dni pokażą jaką ścieżynka pójdziemy, ja bym tam na Dudę dychy nie postawiał, raz że koń trefny, a czasem bywa, że wygrana nie cieszy. Zresztą w jakąż grę gramy, skoro zasad brak.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]