Reklama

Zdrowotny poker

Zdrowotny poker

11.06.2012
Czyta się kilka minut
Bezwzględna walka, chwyty poniżej pasa, faule – tak można opisać sytuację w ochronie zdrowia. Minister zdrowia, który powinien porządkować grę, sam zasługuje na czerwoną kartkę.
K

Kraj żyje Euro 2012, pacjenci i lekarze zawzięcie kibicują. Ale to się wkrótce skończy, a wtedy dopadną nas wszystkie problemy, których od początku roku ekipie Bartosza Arłukowicza nie udało się rozwiązać. W dodatku przybędą nowe pola konfliktów.

Pierwszy problem to odgrzany protest przeciwko zapisom o postulowanych przez NFZ karach dla lekarzy za wypisywanie recept nieubezpieczonym pacjentom. Spór o to zaczął się na początku roku – by przypomnieć sławne recepty z pieczątką, które się pojawiły, gdy się okazało, że nowa ustawa refundacyjna nakłada na lekarzy drakońskie kary za błędy przy ich wypisywaniu. Parlament sporne zapisy wykreślił, pomimo tego Jacek Paszkiewicz, prezes NFZ, upierał się przy ich egzekwowaniu. Przez to związki lekarzy grożą od 1 lipca ponownym protestem.

KRÓTKA ŁAWKA

Poziom debaty o karach zszedł z argumentów na osobiste...

8913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]