Reklama

Ładowanie...

Zasięg Kościoła

23.12.2022
Czyta się kilka minut

„Rozszerz przestrzeń ­swojego namiotu” (Iz 54, 2) – Słowo, którym Duch Święty usiłuje czytać nasz Kościół na kontynentalnym etapie Synodu o synodalności. Dobrze, że liturgia niedawno pokazała cały jego kontekst (Iz 54, 1-10). Ponieważ zanim jeszcze zostało do końca przeczytane, już wzbudziło obawy: „Dokąd zmierza to poszerzanie ścian namiotu? Aż do utraty tożsamości?”, albo: „Jak oni tu wejdą, to ja wychodzę”. Tymczasem jest to Słowo niesłychanej obietnicy, której jako Kościół bardzo potrzebujemy.

Trzeba najpierw zobaczyć, w jakim stanie znajduje się Lud Boży – Oblubienica Pana. Jest ona najpierw pełna lęku. Boi się, że znów zostanie publicznie zawstydzona. Bo dopuściła się czynów haniebnych. Ten brak szacunku bierze się jednak przede wszystkim stąd, że stała się niepłodna – nie rodzi już więcej dzieci. Dlaczego? Otóż, dlatego, że porzuciła Męża. Odeszła od Boga – nie może...

3064

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]