Reklama

Święto rewolucji

Święto rewolucji

16.12.2013
Czyta się kilka minut
„I am dreaming of”... Nie, nie o białych, śnieżnych świętach. O lepszej sobie i o lepszym świecie. O bożonarodzeniowej rewolucji.
Fot. ChurchAds.Net
N

Na czerwonym tle twarzyczka wyglądająca jak połączenie Che Guevary z małym Leninem z sowieckiej gwiazdki--zapinki. Hasło brzmi: „25 grudnia zaczyna się rewolucja. Świętuj narodziny bohatera”. Kilka lat temu brytyjscy chrześcijanie z ekumenicznej agencji reklamowej (Churches Advertising Network) zorganizowali świąteczną kampanię społeczną. „Chcieliśmy skonfrontować postać Jezusa z postaciami XX wieku, pytając, co czyni prawdziwego rewolucjonistę – tłumaczyli. – Jezus miał rewolucyjne podejście do kobiet, grzeszników, celników. Rewolucja Jezusa to rewolucja miłości, szacunku i nadziei”.
Plakaty i reklamy w radiu wzbudziły protesty wielu chrześcijan, choć autorom chodziło o to, żeby święta Bożego Narodzenia nie przeszły mimo, jako koniec wyczerpującego sezonu choinek, zakupów, sprzątania, jedzenia i ckliwych ścieżek dźwiękowych w radiu. „Boże Narodzenie zmieniło świat. Czy zmieni...

11957

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]