Reklama

Ząbek czosnku

Ząbek czosnku

13.03.2017
Czyta się kilka minut
Szczyt Unii Europejskiej był nieważny. Wygraliśmy. W związku z tą dość powszechnie głoszoną opinią musimy dziś zająć się zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętej medycyny i sportu.
Z

Zważmy, że sport, z racji bezwzględnych parametrów, na których się opiera, daje najlepszy ogląd zjawiska, jakim jest wynik. Weźmy ostatnio rozegrany mecz piłkarski pomiędzy klubami z Barcelony i Paryża. W meczu tym padł wynik 6:1 dla Katalończyków. Przeanalizujemy teraz twórczo – opierając się na tutejszej optyce – zagadnienie następujące. Czy oto Barcelona mecz ów wygrała, czy raczej przegrała, oraz czy mecz był ważny, czy raczej nieważny? Mniejsza część naszych czytelników puknie się boleśnie w głowę na myśl, że w ogóle można w tej sprawie mieć jakiekolwiek wątpliwości. Zważmy jednak, że jesteśmy w Polsce, w jedynym kraju na świecie, gdzie pytania w takich sytuacjach padają, podobnie jak padają zdumiewające na nie odpowiedzi. Jest to okoliczność zupełnie kapitalna dla naszych rozważań, jest ona bowiem endemiczna.

Pójdźmy tym tropem. Gdyby – dajmy na to – w drużynie Lea...

3638

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ponieważ sukcesem dla sprawnie posługujących się językiem może być nawet umoczenie się w kałuży podczas uroczystego otwarcia teatru miejskiego, sukcesem może być dla rządu każda wskazana przez naczelnego Antypolaka czynność, która skutkami nie przypomina wcześniej znanego związku przyczynowo-skutkowego. Może być i będzie, bo język jest po to, żeby z niego dowolnie korzystać, a nie tylko jak liberałowie.

Podobne teksty

Andrzej Brzeziecki, Jarosław Flis, Janusz A. Majcherek, Artur Wołek
Jarosław Flis, Tadeusz Sławek, Janusz A. Majcherek, Artur Wołek
Leszek Jażdżewski, Michał Łuczewski, Michał Sutowski, Karolina Wigura

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]