Reklama

Żaba ma się dobrze

Żaba ma się dobrze

21.05.2013
Czyta się kilka minut
Odsuwając Tadeusza Iwińskiego od prac nad uchwałą w sprawie zabójstwa Grzegorza Przemyka, Leszek Miller ratował twarz SLD. Powinien się jednak zastanowić nad podejściem swoich kolegów do historii. Zwłaszcza tych młodszych.
P

Polityka historyczna – termin, który zrobił karierę w polskiej publicystyce przed kilkoma laty. Za specjalistów w tej dziedzinie uchodzili zazwyczaj politycy prawicy, którzy kładli nacisk na przypominanie momentów chwały i rozliczanie winnych zbrodni z przeszłości. SLD z trupem w szafie, jak to kiedyś określiła Barbara Labuda, na temat historii wolał się nie wypowiadać – nie miał zresztą do tego, zdaniem oponentów, moralnego prawa i właściwie powinien ograniczyć się do bicia w piersi. Zachowanie posła Tadeusza Iwińskiego, oprotestowującego projekt uchwały Sejmu dotyczącej uczczenia 30. rocznicy zabójstwa Grzegorza Przemyka, wydaje się potwierdzać te przekonania.
GIEREK JAKO PATRIOTA
Z drugiej strony warto zapytać: czy postawa posła SLD może dziwić? Średnia wieku w klubie tej partii wynosi 52 lata. Większość jej parlamentarzystów w czasach stanu wojennego...

7945

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]