Reklama

Za wolno, za wolno

Za wolno, za wolno

02.08.2011
Czyta się kilka minut
Dla młodzieży superszybkie kąpielówki są oczywistością, wycofanie ich z użycia dekretem Międzynarodowej Federacji Pływania jest ciosem w rozwój, w nowoczesność i w wolność wyboru ubioru.
J

Jest dowodem na autorytarne rządy tłuściochów siedzących w basenach, gdzie zamiast ekstazy piorunującej prędkości doświadczają satysfakcji pasjansów układanych z wodoodpornych talii.

Człowiek wieku średniego, mający w pamięci swe wspaniałe gibkości, wiadomość o wycofaniu superszybkich supermajtek musi przyjąć z pomieszaniem. Nabyta z latami roztropność każe rzec, iż z dużymi szybkościami wiąże się ryzyko guza, dawny obraz rozwianych szybkością czupryn przynosi uczucia odwrotne, wspomnienie nabitych guzów są miłe. Jednoczęściowe kąpielówki, obejmujące swym piankowym łonem pół, bądź całość ciała, wydają się cudem uszytym na miarę wieku wielkich prędkości; wprowadzenie zakazu ich wdziewania przynosi jednak ulgę, poczucie, że świat nie ucieka. A zatem ludzie w wieku średnim w tej sprawie milczą. Piekielnie prędkie kostiumy nie umilają starości. Bez wyjątku....

3421

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]