Reklama

Wyjdą - nie wyjdą

Wyjdą - nie wyjdą

28.03.2004
Czyta się kilka minut
Wyjdą, ale chcą zostać w koalicji rządowej. Wyjdą, ale plan Hausnera poprą. Wyjdą, ale niektórzy najchętniej dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyjdą, ale są gotowi w przyszłości wejść ze zreformowanym SLD w fuzję. Wyjdą, ale różnic programowych między nową partią a SLD wskazać nie potrafią.
N

Nie godzą się ze stylem sprawowania władzy przez ekipę Leszka Millera, ale pytani o wymianę premiera, mówią “na najbliższe tygodnie zostawmy ten temat". Takie dochodzą do nas sygnały od grupy około 30 parlamentarzystów SLD, którym przewodzi Marek Borowski. Mają oni w najbliższej przyszłości ogłosić powstanie nowej partii. Teraz rozmawiają z “terenem", sondują, na ilu działaczy Sojuszu mogą liczyć, piszą dokumenty rejestracyjne.

Czy nowa partia powstanie, czy nie, wiele się nie zmieni. “Dziesiątka" (pod taką nazwą funkcjonuje “grupa inicjatywna" rozłamowców) najwyraźniej próbuje zastosować manewr tak lubiany przez polityków prawicy. Liczy, że wyborcy uwierzą w nowy początek; że zapomną, iż politycy opuszczający SLD byli i są odpowiedzialni za rządy ostatnich lat. Nic nie zapowiada, że nowa partia stanie się nadzieją na wymianę pokoleniową klasy politycznej....

1461

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]