Reklama

Ładowanie...

Wydarzenie

03.08.2014
Czyta się kilka minut
W minionym tygodniu przez niespełna dwa dni byłem na Przystanku Jezus.
T

Towarzyszyłem także jego uczestnikom w drodze na Woodstock. Wieczór wcześniej przeżywaliśmy jednak wspólnie Liturgię Pokutną.
Celebrację Sakramentu Pojednania poprzedziliśmy refleksją nad 15. rozdziałem Ewangelii według św. Łukasza. Składają się nań trzy przypowieści: o zgubionej owcy, o zgubionej drachmie i o synu marnotrawnym (tak naprawdę o ojcu i dwóch marnotrawnych synach!). Wszystkie wiążą się ściśle ze sobą: wpierw jest mowa o owcy, która gubi się daleko (zapewne gdzieś w górach, na pustyni); następnie o drachmie, która gubi się w domu; i w końcu o synach, z których jeden gubi się daleko („odszedł w dalekie strony”), a drugi – w domu.
Ewangelizatorem może być w zasadzie tylko pierwszy z synów. Drugi – o tyle, o ile się nawróci; jednak nawrócenie faryzeusza jest spośród wszystkich zdecydowanie najtrudniejsze. On jest pewien, że skoro jest w domu – to wszystko OK....

2987

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]