Reklama

Znak opłatka

Znak opłatka

21.12.2007
Czyta się kilka minut
Trzymany wręce jest niepozorny ikruchy, choć może być symbolem rzeczy wielkich iważnych.
Fot. GRZEGORZ KOZAKIEWICZ
C

Co roku szukam słów dla świątecznej zadumy. Od dawna zastanawia mnie zwłaszcza fragment jednego z czytań liturgicznych przeznaczonych na Boże Narodzenie: "Objawiła się bowiem wszystkim ludziom zbawcza łaska Boga, która wychowuje nas, abyśmy (...) żyli na tym świecie roztropnie, sprawiedliwie i pobożnie, oczekując spełnienia się błogosławionej nadziei i objawienia się chwały naszego wielkiego Boga i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. (...) Objawiła się dobroć i miłość [do ludzi] naszego Zbawiciela, Boga..." (Tt 2, 11-13; 3, 4; przekład ekumeniczny).

Pedagogia łaski

Oczekiwany "wielki Bóg, Zbawiciel" to Bóg dobry i miłujący ludzi, objawiony w Chrystusie. My pozostajemy ludźmi oczekiwania, aż spełni się pedagogia "błogosławionej nadziei". Łaskawość i dobroć Boga wychowują nas i przemieniają. To powód do wielkiej wdzięczności.

...
14006

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]