Reklama

Ładowanie...

Wybory na Białorusi - skąd to zdziwienie?

29.09.2008
Czyta się kilka minut
Jeden z obserwatorów z ramienia OBWE powiedział dziennikarzom, że jechał na te wybory z nadzieją, że będą podobne do wyborów w 1989 r. w Polsce. Najwyraźniej nie odrobił zadania domowego i przed wyjazdem nie zapoznał się z sytuacją na Białorusi - piszą na swoim blogu Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki.
Białoruś, urna wyborcza /fot. charter97.org
"

"Wybory nie były rywalizacją władzy i opozycji, lecz grą między Białorusią a Zachodem. Gra ta wciąż trwa, bo jak na razie nie wiadomo, jakie są wyniki z 10 okręgów (w dziewięciu z nich startowali opozycjoniści). Łukaszenka czeka na reakcję świata i w zależności od tego, jaka ona będzie, takie mogą być ostateczne rezultaty - o tym dowiemy się ponoć już za kilka godzin".

Czytaj na blogu Małgorzaty Nocuń i Andrzeja Brzezieckiego.

Jak się fałszuje wybory na Białorusi? - czytaj na blogu.

520

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]