Reklama

Wszyscy różni, wszyscy równi

Wszyscy różni, wszyscy równi

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Toby Melville / REUTERS / FORUM
Z

Zapoczątkowany pod koniec lat 60. przez imigrantów z Karaibów festiwal w londyńskiej dzielnicy Notting Hill (na zdjęciu) co roku gromadzi w sumie milion uczestników i jest przykładem, jak bardzo to, co kiedyś uznawaliśmy za obce, stało się częścią współczesnej europejskiej tożsamości. W założeniu ma być ona oparta na zasadzie „jedności w różnorodności”, czyli pogodzeniu ze sobą wspólnych korzeni kultur europejskich z ich zróżnicowaniem regionalnym – oraz tym, które jest konsekwencją międzynarodowych migracji.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]