Reklama

Wszyscy różni, wszyscy równi

Wszyscy różni, wszyscy równi

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Toby Melville / REUTERS / FORUM
Z

Zapoczątkowany pod koniec lat 60. przez imigrantów z Karaibów festiwal w londyńskiej dzielnicy Notting Hill (na zdjęciu) co roku gromadzi w sumie milion uczestników i jest przykładem, jak bardzo to, co kiedyś uznawaliśmy za obce, stało się częścią współczesnej europejskiej tożsamości. W założeniu ma być ona oparta na zasadzie „jedności w różnorodności”, czyli pogodzeniu ze sobą wspólnych korzeni kultur europejskich z ich zróżnicowaniem regionalnym – oraz tym, które jest konsekwencją międzynarodowych migracji.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]