Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

04.06.2018
Czyta się kilka minut
28 maja – 3 czerwca
P

Podzielona młodzież

W połowie marca w Rzymie 300 delegatów (19–29 lat) debatowało o młodzieży. Powstał dokument, który – jak czytamy we wstępie – miał być dla biskupów „kompasem wyznaczającym kierunek ku jasnemu zrozumieniu młodych ludzi”. Podczas spotkania pojawiły się głosy odrębne, w ubiegłym tygodniu opublikowano więc suplement. Dla wielu uczestników spotkania kluczowe w zrozumieniu problemów młodzieży jest nie to, co napisano w oficjalnym dokumencie, a np. „powrót w liturgii do nadzwyczajnego rytu rzymskiego”, „poszanowanie tradycji jako remedium na relatywizm”.

Zachwycony kardynał

Kard. Raymond Leo Burke, autorytet środowisk tradycjonalistycznych, wziął udział w procesjach Bożego Ciała m.in. w Spycimierzu. W mediach mówił: „Jest to bardzo mała miejscowość, a jednocześnie lokalna społeczność była w stanie przygotować dwukilometrowe dywany kwiatowe. To wszystko na cześć Najświętszego Sakramentu. To było wspaniałe!”. 7 czerwca podczas konferencji naukowej „Małżeństwo i rodzina. Źródło kryzysu i drogi wyjścia” w Szczecinie kard. Burke wygłosi referat zatytułowany „Zagrożenia płynące z »Amoris laetitia«”.

Odważna zakonnica

„Nie każdy zdobyłby się na to. Okoliczne bloki i stare zaułki nie wzbudzają zaufania” – tak o siostrze Lenie, szarytce, mówią mieszkańcy parafii św. Wojciecha w Kielcach. S. Lena wychodząc z kościoła była świadkiem, jak złodziej wyrwał starszej kobiecie torebkę. Siostra, jak informuje rzecznik komendy policji, „pobiegła za złodziejem, który uciekł do piwnicy w pobliskim bloku. Zakonnica zablokowała drzwi i wezwała pomoc”. Starsza pani odzyskała torebkę. Złodziejowi grozi grzywna do 5 tys. zł.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]