Reklama

Wszechświat na kartce

Wszechświat na kartce

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Życiński dawniej walczył z naiwnym poznawczym optymizmem, a w czasach nam bliższych z irracjonalizmem. Jeśli trzeba by nadać jakąś etykietkę jego filozofii, to jest to chrześcijański racjonalizm.
Fot. Donat Brykczyński / REPORTER
A

ARTUR SPORNIAK: Jak wytłumaczyć, że zaledwie dwa lata po śmierci abp. Józefa Życińskiego ukazuje się już druga edycja jego niełatwej książki „Świat matematyki i jej materialnych cieni” i sprzedaje się bardzo dobrze?
KS. PROF. MICHAŁ HELLER: Sądzę, że głównym powodem powodzenia tej książki jest pamięć o osobie arcybiskupa. Jest on nadal popularny, a zapotrzebowanie na jego myśl jest ciągle żywe. Jeżeli nawet któraś z jego książek jest nieco trudniejsza, to i tak trafia do grona osób, które go bardzo ceniły i nie darowałyby sobie, gdyby nowa książka Życińskiego przeszła im koło nosa.
Dlatego podobnym powodzeniem powinna się cieszyć przygotowywana druga jego książka pt. „Struktura rewolucji metanaukowej”. Ukazała się ona w Stanach Zjednoczonych 25 lat temu, ale nie była do tej pory tłumaczona na język polski. Książka, która ukaże się pod...

14993

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]