Reklama

Ładowanie...

Wśród książek

26.01.2003
Czyta się kilka minut
P

Powrót poety
Marcin Świetlicki: ZIMNE KRAJE - wydana w 1992 roku i firmowana przez „bruLion” seria tomików wierszy z okładkami w kolorze biskupiego fioletu, na których zamiast nazwisk autorów umieszczono zdjęcia ich twarzy, była wyjątkowo efektownym wejściem nowego pokolenia. Autorów serii więcej przy tym różniło niż łączyło; Świetlicki, Sendecki, Podsiadło czy Ekier to indywidualności, które - dziś nie ma co do tego wątpliwości - trudno ze sobą pomylić i równie trudno podciągnąć pod wspólny mianownik.

Wydawnictwo Lampa i Iskra Boża nawiązało dziś do tamtego przedsięwzięcia. Nawiązało podwójnie: ten sam jest wściekły fiolet, no i wśród książek nowej serii znalazło się wznowienie głośnego a spóźnionego debiutu Marcina Świetlickiego (przypomnijmy - rocznik 1961). Tyle że na okładce zamiast zdjęcia mamy - też fioletowy - portret poety autorstwa malarskiego...

8337

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]