Reklama

Wśród książek

Wśród książek

26.01.2003
Czyta się kilka minut
P

Powrót poety
Marcin Świetlicki: ZIMNE KRAJE - wydana w 1992 roku i firmowana przez „bruLion” seria tomików wierszy z okładkami w kolorze biskupiego fioletu, na których zamiast nazwisk autorów umieszczono zdjęcia ich twarzy, była wyjątkowo efektownym wejściem nowego pokolenia. Autorów serii więcej przy tym różniło niż łączyło; Świetlicki, Sendecki, Podsiadło czy Ekier to indywidualności, które - dziś nie ma co do tego wątpliwości - trudno ze sobą pomylić i równie trudno podciągnąć pod wspólny mianownik.

Wydawnictwo Lampa i Iskra Boża nawiązało dziś do tamtego przedsięwzięcia. Nawiązało podwójnie: ten sam jest wściekły fiolet, no i wśród książek nowej serii znalazło się wznowienie głośnego a spóźnionego debiutu Marcina Świetlickiego (przypomnijmy - rocznik 1961). Tyle że na okładce zamiast zdjęcia mamy - też fioletowy - portret poety autorstwa malarskiego...

8337

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]