Reklama

Poeta zimnych krajów

Poeta zimnych krajów

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Czarny sprany T-shirt, ciemne okulary, kilkudniowy zarost, papieros w dłoni. Trochę jak rockman, trochę jak kloszard. Po ośmiu latach przerwy wydał ze Świetlikami nową płytę. A właściwie trzy.
Marcin Świetlicki Fot. Bogdan Krężel
N

Nieśmiały i delikatny, bywa prowokacyjny i obcesowy. Od przyjaciół wymaga bezwzględnej lojalności. Często zmienia mieszkania, nie przywiązuje się do rzeczy, rozdaje swoje książki i płyty do ostatniego egzemplarza. Zdarza się, że spodnie i buty kupują mu koledzy. Podobno nie ma telefonu, konta w banku, dowodu, paszportu, prawa jazdy, ubezpieczenia, auta ani mieszkania. Znany z niechęci do telewizji, nobliwych poetów, Kazimiery Szczuki, „Krytyki Politycznej”, zagranicznych podróży i piwa. Od lat zakochany w Isabelle Adjani – podobno tylko wstyd powstrzymuje go od wytapetowania pokoju jej zdjęciami. Twierdzi, że muzyka jest bardziej podniecająca niż poezja; wie wszystko o Beatlesach i amerykańskim psychodelicznym rocku lat 60. Namiętny czytelnik etiopskich powieści. Ma trzy marzenia: by żyć długo, pisać dużo i żeby jego pies był nieśmiertelny. Nie lubi rozmawiać z dziennikarzami –...

17716

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]