Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Wołanie o ślusarzy

Wołanie o ślusarzy

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Budowlą, która najbardziej ujęła mnie podczas pierwszej wizyty w Dakarze, nie był wcale monstrualnych rozmiarów, górujący nad stołecznym lotniskiem pomnik Odrodzenia Afryki.
R

Rzeźba spektakularnie umięśnionych i wyrywających się ku oceanowi kobiety, mężczyzny i dziecka, wykonana parę lat temu przez speców od gargantuicznych propagandowych produkcji z Korei Północnej (ich usługi od wielu lat cieszą się wzięciem w wielu krajach Afryki), przyciąga wielu turystów, którzy chcieliby wspiąć się na znajdujący się na jej szczycie taras widokowy, strzelić z tym monstrum selfie, i – last but not least – zostawić parę dolarów w dołączonym do kompleksu butiku z pamiątkami.

Atrakcja dla przyjezdnych – niewątpliwa. Dużo więcej prawdy i życia znalazłem jednak niepodal, w innej, też bardzo świeżej konstrukcji. To imponująca rozmiarem i rozmachem miejska siłownia, gdzie na dziesiątkach przyrządów rozstawionych na klifie nad oceanem mieszkańcy senegalskiej stolicy, czarni i biali, młodsi i starsi, ze słuchawkami od iPhone’ów w uszach i tacy, których jedynym majątkiem...

6595

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]