Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Witaj azotku, żegnaj Bestio

Witaj azotku, żegnaj Bestio

10.07.2017
Czyta się kilka minut
Nasze serce jest statyczną bryłą pozbawioną sercowatego kształtu i barwy, niereagującą ani na kwasy, ani na zasady, ani na związki amfoteryczne, takoż na elektrofile, nukleofile czy sole, na żadne tam utleniacze czy – za przeproszeniem – reduktory.
W

Wydawało się nam, że żaden bodziec nie jest w stanie zmienić braku sprężystości ni plastyczności tego odrażająco zimnego, sino połyskującego kształtu. Otóż ostatnie wydarzenia wskazały, że się myliliśmy. Musieliśmy – jak to się teraz modnie komunikuje – zaktualizować swój status.

Oto z bryły wspomnianej, parę dni temu, z niewidzialnej gołym okiem szparki wypłynęła wielka, jędrna i słona łza. W pierwszej chwili mniemaliśmy, że to kropla jadu, który w specjalnym skórkowym woreczku przechowujemy wewnątrz serca, którym to jadem tak chętnie pryskamy z byle okazji. Jednak szczegółowe badania w laboratorium z certyfikatem klauzuli sumienia wykazały, że nie, nie był to jad, a krystalicznie krokodyla łza wzruszenia. Ciekawe są zapewne nasze, tak błyskawicznie rosnące rzesze czytelnicze, cóż to wywołało ową nieswoistą reakcję u nieruchomego, zimnego głazu, chłodzącego z powodzeniem kulę...

3677

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]