Reklama

Wióry lecą

Wióry lecą

01.05.2005
Czyta się kilka minut
Sytuacja, w której ks. Mieczysław Maliński, popularny autor książek religijnych, powszechnie znany jako przyjaciel Jana Pawła II, jest zmuszony wobec całej Polski dowodzić, że nie jest wielbłądem, miała w sobie coś surrealistycznego. Oczywiście słowo musiał nie znaczy, że ktoś go do studia telewizyjnego doprowadził siłą. Usłyszał nawet i to, że niepotrzebnie się tłumaczy, z drugiej strony jednak, gdyby odmówił przyjścia, nie byłby w lepszej sytuacji. Wiadomo: qui tacet, consentire videtur (kto milczy, ten potwierdza). Można nawet uznać, że ks. Maliński do zabrania głosu w swojej sprawie miał prawo.
O

Od bodaj dwóch lat “jedna pani drugiej pani" (a łańcuszek ten się oczywiście wydłużał) powtarzała bowiem ze zgrozą, że podobno ks. Mieczysław był “TW" i donosił na Papieża. Za szeptaną pocztą w końcu podążyły media. Jacyś dziennikarze dopadli Malińskiego i spytali, czy rzeczywiście był? A on im odpowiedział, że nic podobnego, co już było naruszeniem dobrej sławy, bo ludzie odruchowo zwykle myślą, że przecież nie ma dymu bez ognia.

I oto wróciliśmy do początku, bo skąd mogła wyjść plotka, jak nie z IPN-u: przed widzami i przed Moniką Olejnik stanęli ks. Mieczysław Maliński i Leon Kieres. Ks. Maliński nie mógł się bronić, bo poza “mówi się" nie przedstawiono dowodów. Ale stamtąd właśnie, skąd wyciekły pomówienia, usłyszeliśmy, że zweryfikowanych, niezbitych dowodów nie ma. Było oczywiste, że ten trudny do wytrzymania, absurdalny spektakl uczyniony z udręki...

1781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]