Reklama

Instytut bez pancerza

Instytut bez pancerza

05.06.2005
Czyta się kilka minut
- Jjakie były argumenty przeciw Kieresowi? - Elementy kiepskiego funkcjonowania niektórych segmentów IPN i fakt, że z wypowiedzi prof. Kieresa podczas przesłuchania wynikało, że nie planuje poważniejszej korekty. Być może więc potrzebna jest inna ręka.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Po decyzji Kolegium IPN, odmawiającej prof. Leonowi Kieresowi rekomendacji na następną kadencję, przewodniczący Kolegium Sławomir Radoń mówił o końcu epoki. Co to była za epoka?

ANDRZEJ PACZKOWSKI: - Epoka budowania Instytutu, nadania mu odpowiedniej rangi i przystąpienia do realizacji ustawy. Z tej listy najważniejsze było zbudowanie instytucji. Jeśli już mówimy o “końcu epoki", to nasuwa mi się porównanie: tuż po zakończeniu II wojny światowej Winston Churchill, niewątpliwy wielki przywódca, człowiek, który zmobilizował Brytyjczyków do walki, jedna z kluczowych osobowości tego czasu, przegrał wybory parlamentarne. A nikt przecież nie podważał jego zasług...

  • Inna ręka

- Rozumiemy, że ocena prezesury Leona Kieresa była pozytywna, natomiast Kolegium uznało, że...

17509

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]