Reklama

Wielkie słowa i unik

Wielkie słowa i unik

03.12.2012
Czyta się kilka minut
Izraelska reakcja na rezolucję ONZ o uznaniu palestyńskiego państwa przypomina zachowanie dziecka: „na złość babci odmrożę sobie uszy”.
W

W odwecie za decyzję ONZ rząd Izraela postanowił zbudować trzy tysiące nowych domów na palestyńskim Zachodnim Brzegu Jordanu (przeciw temu są nawet USA, zwykle bezrefleksyjnie proizraelskie). Osiedla mają stanąć w takim miejscu – w tzw. strefie E1, w palestyńskiej Jerozolimie Wschodniej – że swoją obecnością przetną na pół Zachodni Brzeg. Ich zbudowanie utrudni, może nawet uniemożliwi funkcjonowanie przyszłego państwa palestyńskiego. Sprawa tych osiedli – Netanjahu: „Budujemy dziś w Jerozolimie i będziemy to robić dalej, podobnie jak we wszystkich miejscach, jakie znajdują się na mapie strategicznych interesów Izraela” – wygląda tak, jakby Izrael mówił Palestyńczykom i światu: na koniec będzie tak, jak my zechcemy.

Podczas głosowania w ONZ [patrz tekst na str. 29 – red.] Polska wybrała unik: wstrzymała się od głosu. Trochę to nielogiczne, skoro, jak zapewnia minister Sikorski...

1976

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]