Reklama

Wciąż niewidzialni

04.07.2017
Czyta się kilka minut
Wymóg odnoszenia się do osób LGBT z szacunkiem, wrażliwością i delikatnością wydaje się prosty i oczywisty. Dlaczego więc w Kościele ciągle jest trudny do zrealizowania?
Jezuita ks. James Martin, autor niedawno wydanej, a już głośnej książki o katolikach LGBT Kerry Weber / wikipedia.org
C

Czego się nie dotknie, zamieni w best­­seller. ­Tym razem James Martin, jezuita, autor licznych książek i wieloletni redaktor magazynu „America” zajął się tematem katolików LGBT, pisząc niewielką książeczkę „Building a Bridge”. Książka ma imprimatur jezuickiego prowincjała i bardzo dobre okładkowe recenzje kard. Kevina Farrella, prefekta Dykasterii Świeckich, Rodziny i Życia, oraz kard. Josepha Tobina, arcybiskupa Newark – obu nominowanych na te stanowiska niedawno przez papieża Franciszka.

Kard. Farrell nazywa jego książkę bardzo potrzebną i liczy, że pomoże biskupom, księżom i asystentom pastoralnym pełnić współczująco posługę wobec wspólnoty LGBT, a jej samej pomoże poczuć się w Kościele bardziej jak w domu. Kard. Tobin cieszy się z książki Martina nie mniej: „W zbyt wielu miejscach Kościoła osoby LGBT czuły się niemile...

9425

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]