Reklama

Warszawa - Moskwa, maj 2005

Warszawa - Moskwa, maj 2005

22.05.2005
Czyta się kilka minut
Polskie władze i parlamentarzyści - prezydent, minister spraw zagranicznych, posłowie na Sejm i deputowani Parlamentu Europejskiego - wszyscy zrobili bardzo wiele, aby w mało komfortowej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska w maju 2005 roku, wysłać takie sygnały polityczno-historyczne, jakie wysłać należało. Zabrakło tylko paru zdań, które mógł powiedzieć Aleksander Kwaśniewski, a powiedział Václav Klaus.
Z

Zanim dołączymy do krytykowania prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, że pojechał do Moskwy na stalinowskie, pardon: putinowskie obchody 60. rocznicy zakończenia wojny - za to, że pojechał, mimo że wedle sondaży grubo ponad połowa Polaków była tej podróży przeciwna, mimo że prezydenci Litwy i Estonii nie przyjęli zaproszenia, mimo że od Pomarańczowej Rewolucji Kreml prowadzi antypolską kampanię (a)historyczno-polityczną - a więc, zanim dołączymy się do tej krytyki, zważmy na proporcje.

Czy naprawdę człowiek o takiej przeszłości jak Władimir Putin jest w stanie upokorzyć Polskę? Polskę, która jest częścią Zachodu, członkiem NATO i UE, która w 15 lat dokonała ogromnego skoku cywilizacyjnego i jest obiektem marzeń zwykłych Rosjan, Ukraińców i Białorusinów? Polskę, która ma świadomość swej historii, swą godność i takie sukcesy jak wsparcie dla ukraińskiej...

5894

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]