Reklama

Ładowanie...

Wakacje za jeden uśmiech

17.08.2010
Czyta się kilka minut
W centrum życia festiwalowego kwitnie w najlepsze życie turystyczne i krajoznawcze. Góry, pagórki i doliny. Dla każdego coś miłego.
Tarpany nad stawami Echo, Roztocze, okolice Zwierzynca. / fot. Tomasz Wiech
F

Festiwalowe filmowe lato jest coraz dłuższe. Zaczyna się w maju, kończy dopiero w październiku. Kilkadziesiąt różnych imprez - każda chce być wyjątkowa, najciekawsza, jedyna w swoim rodzaju. Mam jednak wrażenie, że tylko w Zwierzyńcu, na Letniej Akademii Filmowej, nazywanej popularnie LAF-em, udaje się połączyć autentyczną radość z wakacji z "uśmiechem kina". LAF nie jest luksusem ani popisem. Daje się lubić.

Pies Marysieńki

Lasek - nie las, bloczki mieszkalne - nie bloki, najwyżej dwa piętra. Bilans zysków i strat. Zdrobnień i pogrubień. Do Zwierzyńca przyjeżdżam od lat, dlatego od razu dostrzegam zmiany. W tym roku przybył kolejny hotel i duży sklep spożywczy w centrum. Są nowe drogi. Ładniej i czyściej. Ale poza tym constans. Autochtoni jeżdżą na rowerach. Niespiesznie, koło za kołem, bo kto by się spieszył. W ogródkach...

9777

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]