Reklama

Odwaga miłości

Odwaga miłości

29.04.2008
Czyta się kilka minut
Leluchien", mawiają o nim Francuzi, "lelouchy" - pisano kiedyś w Polsce. Claude Lelouch pozostaje ciągle jedynym w swoim rodzaju przedsiębiorstwem rozrywkowo-filmowym.
Kolekcja Lelouch
J

Jest laureatem Oscara, Złotej Plamy, Złotego Globu, ale jednocześnie synonimem wszystkiego, co w kinie europejskim uważa się za tandetne, sztampowe i kiczowate.

W pierwszej na polskim rynku DVD kolekcji Leloucha wydanych zostało osiem spośród ponad 40 (!) filmów, które nakręcił. To mimo wszystko w miarę reprezentatywny zestaw. Są tytuły stare i nowe, zdominowane przez wielkie gwiazdy na okładkach, lecz także przez anonimowe dzisiaj nazwiska ślicznych aktoreczek, które od dawna przykrywa kurz niepamięci. W dwóch pakietach DVD znalazły się "lelouche" dramatyczne, ale i sentymentalne - choćby harlequinowa opowieść o miłości Edith Piaf do boksera Marcela Cerdana ("Edith i Marcel", 1983) czy goszcząca niedawno na naszych ekranach "Odwaga miłości" (2005).

Lelouch przetestował chyba wszystkie gatunki filmowe: o ile przyzwoicie szło mu w melodramacie...

3328

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]