Reklama

W tym kraju

W tym kraju

08.06.2015
Czyta się kilka minut
Ostatnie badanie Pew Center wykazało, że 56 proc. Polaków ma negatywne zdanie na temat muzułmanów – to, jak na Europę, bardzo dużo (według polskiego CBOS jest to tylko (?) 45 proc.).
Ż

Że trochę to dziwne w państwie, w którym muzułmanów prawie nie ma? Nie bardzo. To nasza specyfika. W końcu znaczna (znowu: w porównaniu ze społeczeństwami zachodnimi) część Polaków deklaruje negatywne zdanie na temat Żydów, a jeżeli kogoś w Polsce jest mniej niż muzułmanów, to właśnie Żydów. Negatywne zdanie mają również Polacy na temat „układu”, którego nie ma, sprawców zamachu smoleńskiego, którego nie było, komuny, która co najwyżej przetrwała w willi Kiszczaka w słoju z formaliną, katotalibów, których wymyślają publicyści o malejącej popularności, faszyzmu, który wymyślają ci sami, oraz Eweliny Lisowskiej, która chyba już przestała śpiewać, a szkoda.
My, Polacy, tak mamy, kochamy nie cierpieć własnych zwid. Wielu z nas lubi przy tym podkreślać, że nie spodziewa się niczego dobrego „w tym kraju”, z czego można wnosić, że Polska też jest zwidem. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jakże dogłębna diagnoza...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]