Ładowanie...
Historia i przyszłość. Wspólnota nie jest zła

Gdyby szympansy zaczęły mówić, bardziej naturalnym tematem do rozmowy byłoby dla nich to, który przywalił któremu jakim kokosem, a mniej – skład chemiczny mleczka kokosowego. Gdyby minister edukacji i nauki wprowadził chemię i teraźniejszość, a nie historię i teraźniejszość, nie zdołałby wzbudzić narodowej dyskusji, chociażby ChiT okazała się okropnym gniotem. Chemia może być fundamentalnym szkolnym przedmiotem, bo kształtuje logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, wyobraźnię przestrzenną, łączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej, przydaje się dla rozumienia współczesnego świata i na dodatek więcej osób wybiera ją jako przedmiot rozszerzony na maturze niż historię. A jednak co historia, to historia.
Wspólnota nie jest zła
Przeszłość, a precyzyjnie mówiąc sposób jej przeżywania, stanowi część tożsamości człowieka – tak indywidualnej, jak społecznej. Kiedy ktoś...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]