Reklama

W Ciasnym Tunelu Niezłomności

W Ciasnym Tunelu Niezłomności

17.08.2015
Czyta się kilka minut
Gdy już wysłuchaliśmy wszystkiego, co było do wysłuchania, zdumieliśmy się najszczerzej, że najszerzej komentowano padłą po wielokroć z ust Najwyższego Przedstawiciela Narodu deklarację niezłomności.
Fot. Grażyna Makara
Fot. Grażyna Makara
Z

Zaiste paradne są te komentarze i zdziwienia, zważywszy że pośród wszystkich narodów świata jesteśmy przewszakże najniezłomniejsi. Jasne jest zatem i oczywiste, że Najwyższy nasz Przedstawiciel musi być w tej sytuacji niezłomny modelowo. Niezłomny skrajnie i niezłomny bezdyskusyjnie. Dziwić się zatem nie ma czemu, nie ma co się wykrzywiać i nie ma co podważać, że Najwyższy o tym prawi. Słusznie prawi.

Tradycyjnie, gdy dotykamy spraw ogólnych i uniwersalnych, musimy przejść od ogółu do szczegółu – tak, byśmy dostąpili łaski zrozumienia. Popatrzmy zatem w dół, na nas, ludzi, którzy doprawdy są arcyszarzy w swym skromnym przedstawicielstwie, bośmy są zaledwie przedstawicielami ssaków naczelnych, przedstawicielami bądź jakiej płci, przedstawicielami samych siebie, lub – to najczęściej – regionalnymi przedstawicielami handlowymi. Otóż w każdym z tych przedstawicielstw jesteśmy...

3809

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Przyjęło się, że żałoba trwa rok, aczkolwiek uzależnione jest to od stopnia powinowactwa ze zmarłym. Zwyczajowo, żałoba po śmierci męża/żony trwa rok i sześć tygodni. Ile trwa żałoba po mamie? Po stracie rodziców nosimy żałobę przez pół roku, a przez kolejne sześć miesięcy obowiązuje tzw. pół-żałoba, charakteryzująca się nie czarnymi, a szarymi strojami. Ile trwa żałoba po dziadku, a ile trwa żałoba po babci? W obydwu przypadkach po dziadkach, a także po stracie rodzeństwa, żałoba trwa pół roku, natomiast po dalszych krewnych – trzy miesiące."

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]