Reklama

W bujanym fotelu

W bujanym fotelu

18.05.2020
Czyta się kilka minut
„Gösta” to serial dla tych, którym marzy się życie proste i „analogowe”, oparte na intensywnych relacjach i kontakcie z przyrodą.
Kadr z filmu „Gösta” w reżyserii Lukasa Moodyssona MATERIAŁY PRASOWE HBO GO
W

Wiedział o tym twórca „Idioty”, choć jednak się z tym mierzył: to nie jest świat dla dobrych ludzi. Współczesne kino też o tym wie i unika takich bohaterów niczym zarazy. Dobro gorzej się sprzedaje, bywa mniej fotogeniczne, a co za tym idzie, mniej pociągające. To na ekranie często ociera się o kicz i banał, zdaje się zaprzeczać naszym wewnętrznym mrokom, nie przynosi spektakularnego oczyszczenia.

Dlatego stworzenie serialu ze współczesnym Myszkinem w roli głównej zakrawa na brawurę. Dokonał tego we własnym, bardzo niedostojewskim stylu reżyser Lukas Moodysson. „Gösta”, pierwszy szwedzki serial produkcji HBO Europe, powstał jeszcze w roku ubiegłym, ale nie był u nas medialnym wydarzeniem – raczej ciekawostką dla fanów twórcy „Tylko razem”. Dzisiaj słodko-gorzka opowieść o młodym psychologu ze smalandzkiej prowincji zyskuje coraz więcej widzów. To propozycja dla wszystkich,...

6344

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]