Reklama

Vacatio

Vacatio

10.08.2015
Czyta się kilka minut
Znów przyszła epidemia nieobecności i jak co roku trenujemy pustkę po przyjaciołach i znajomych. Straszą porzucone przez nich miejsca.
N

Nie ma po co do Łabęd, bo Irek w Bazylei. Jechać do Krakowa? Grześ siedzi na Spiszu. Chciałbym do stolicy, ale Marka gryzą nadrzeczne komary na Łotwie. Dalej w górę też bez sensu, bo Inga jeszcze dalej niż na północ – woli Wilno od Wolina. Ci ważni, choć mniej znani, też lekkomyślnie porzucają swoje siedliska. Twarogu czarnocińskiego nie kupię przez dwa tygodnie – napisała mi pani zielonym flamastrem na zamkniętym straganie, a butów rozwalonych w Kaczej nie podkleję do końca miesiąca – „przerwa urlopowa”.

O niefrasobliwi! Czy nie pamiętacie, że vacatio to pustka, zwolnienie, wakat, wolne, opuszczone na chwilę miejsce!? Zostawiacie tak łatwo puste miejsca po sobie, udając, że to tylko na chwilę, a w duchu może, o zgrozo, pragniecie, aby powrót nie nastąpił, bo tam, gdzie jesteście, szara dal przesłania wszystko, co leży poza czasem wakacji. Jeśli już musicie jechać,...

2935

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]