Reklama

USA: zagrożone wybory

USA: zagrożone wybory

06.08.2018
Czyta się kilka minut
Przedstawiciele administracji USA ostrzegają, że Rosjanie mogą próbować wpłynąć na listopadowe wybory do Kongresu.
K

Koordynator tajnych służb Dan Coats mówił, że Rosja prowadzi kampanię, by „osłabić i podzielić Stany”; aktywni są m.in. rosyjscy hakerzy. Coats mówił: „Zagrożenie jest realne i robimy wszystko, byśmy mieli uczciwe wybory, do których wyniku nasz naród będzie mógł mieć zaufanie”. Celem Rosji jest „zniszczenie naszych demokratycznych wartości i wbicie klina w sojusze”.

Na pytanie, czy stoją za tym rosyjskie podmioty, czy też Kreml, Coats odparł: „Jedno i drugie”. W podobnym tonie głos zabrali Kirstjen Nielsen (szefowa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego), John Bolton (doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa), szef FBI Christopher Wray i szef NSA Paul Nakasone. „Wolne i uczciwe wybory to fundament naszej demokracji. One właśnie stały się celem naszych wrogów” – mówiła Nielsen.

Niedawno na szczycie w Helsinkach Putin dementował, jakoby Rosja ingerowała w wybory w USA. Trump przyznał mu rację – aby kilka dni później stwierdzić, że się przejęzyczył. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]