Reklama

Unikajmy fajerwerków

Unikajmy fajerwerków

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Celem nowej ewangelizacji nie jest poprawienie statystyk Kościoła. Żeby głosić Ewangelię, musimy wejść w dramat drugiego człowieka i pozwolić na to, by działała także na ewangelizującego.
Fot. Damian Klamka / EAST NEWS
O

Od najbliższego czwartku do soboty w Krakowie-Mogile – w miejscu, gdzie w 1979 r. Jan Paweł II użył po raz pierwszy określenia „Nowa Ewangelizacja” – odbywać się będzie Forum Ewangelizacyjne o skrótowej nazwie „CCC” (Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu światu). Przyjadą na nie najbardziej znani ewangelizatorzy – m.in. José Prado Flores z Meksyku i pastor Ulf Ekman z Upsali. Zdaniem bp. Grzegorza Rysia, organizatora Forum, powinno być ono nie tylko zaplanowaniem kolejnych etapów ewangelizacji w Polsce, ale również próbą podsumowania tego, co zrobiono dotychczas.
Przy okazji tego wydarzenia chcielibyśmy poddać pod dyskusję sześć uwag o jakości polskiego podejścia do nowej ewangelizacji.
1. EWANGELIZACJA POZA BANAŁEM
Obserwując aktywność grup ewangelizacyjnych, mamy wrażenie, że nowa ewangelizacja staje się wszystkim i niczym jednocześnie. Ten termin...

8356

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]