Reklama

Ładowanie...

Unikajmy fajerwerków

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Celem nowej ewangelizacji nie jest poprawienie statystyk Kościoła. Żeby głosić Ewangelię, musimy wejść w dramat drugiego człowieka i pozwolić na to, by działała także na ewangelizującego.
Fot. Damian Klamka / EAST NEWS
O

Od najbliższego czwartku do soboty w Krakowie-Mogile – w miejscu, gdzie w 1979 r. Jan Paweł II użył po raz pierwszy określenia „Nowa Ewangelizacja” – odbywać się będzie Forum Ewangelizacyjne o skrótowej nazwie „CCC” (Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu światu). Przyjadą na nie najbardziej znani ewangelizatorzy – m.in. José Prado Flores z Meksyku i pastor Ulf Ekman z Upsali. Zdaniem bp. Grzegorza Rysia, organizatora Forum, powinno być ono nie tylko zaplanowaniem kolejnych etapów ewangelizacji w Polsce, ale również próbą podsumowania tego, co zrobiono dotychczas.
Przy okazji tego wydarzenia chcielibyśmy poddać pod dyskusję sześć uwag o jakości polskiego podejścia do nowej ewangelizacji.
1. EWANGELIZACJA POZA BANAŁEM
Obserwując aktywność grup ewangelizacyjnych, mamy wrażenie, że nowa ewangelizacja staje się wszystkim i niczym jednocześnie. Ten termin...

8356

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]