Reklama

Ładowanie...

Sny o potędze

30.05.2016
Czyta się kilka minut
O. Maciej Biskup, dominikanin: Kościół jest zalękniony. To w wierze mamy pokładać ufność, a nie w prawach, ustawach, sojuszu tronu z ołtarzem.
O. Maciej Biskup, Szczecin, maj 2016 r. Fot. Michał Niedzielski
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Trzeba bronić cywilizacji?

O. MACIEJ BISKUP OP: Mam inne zdanie.

Przecież nadchodzi zagrożenie.

Zamykanie się Europy i społeczeństw to proces odwrotny do tego, który mnie osobiście fascynował jakieś 25 lat temu, kiedy świadomie wchodziłem w dorosłość. Odwróciły nam się priorytety. Wtedy odkrywałem z pasją, że chrześcijaństwo to otwieranie się na innych, a dziś wszyscy chcą nas przekonać, że chrześcijaństwo oznacza stawianie murów tam, gdzie jeszcze kilka lat temu cieszyliśmy się brakiem granic.

Skąd to się wzięło?

Z dużej popularności egoizmu. Naszą chorobą jest obojętność i chciwość.

Kto zachorował?

My wszyscy.

Chrześcijanie?

Także.

Jak się ten egoizm przejawia?

W...

16831

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]