Reklama

Ładowanie...

Katolicy i seks: Nie ma się czego wstydzić

04.01.2015
Czyta się kilka minut
Ewa i Marcin Kiedio, młodzi katolicy: Nie mamy poczucia, że Kościół jakoś specjalnie ingeruje w nasze życie seksualne.
Ewa i Marcin Kiedio, styczeń 2015 r.
Ewa i Marcin Kiedio, styczeń 2015 r. / fot. Marcin Kiedio dla „TP”
E

EWA KIEDIO: Błażeju, napijesz się wina?

MARCIN KIEDIO: Przyniosę kieliszki.

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Tylko dwa?

MARCIN: Ewa nie może pić alkoholu.

Dlaczego?

MARCIN: Jesteśmy w ciąży.

EWA: Piąty miesiąc.

Gratuluję.

EWA: Czekaliśmy z tą decyzją sześć lat.

Długo.

EWA: Chcieliśmy być gotowi na dziecko. Z jednej strony myśleliśmy o sytuacji materialnej, a z drugiej ja bałam się macierzyństwa.

W jakim sensie?

EWA: Raczej uczuciowym niż materialnym.

Bałaś się, że nie pokochasz?

EWA: Tak. Że nie będę umiała odnaleźć się w tej rzeczywistości. Że inne...

12527

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]