Reklama

Ulicznica

Ulicznica

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Jest to historia miłosna. Opowieść o namiętności i jej ozdrowieńczej sile. A także o wzruszeniach, przez które duży chłop beczy jak baba.
P

Poznałam tę historię po meczu Polska-Belgia, a opowiedzieli mi ją sami reprezentanci kadry narodowej - ludzie z popapranym życiorysem, bezdomni.

Zachwyt Romana

Koniec lipca. Telewizyjne "Wiadomości" podają w serwisie sportowym frapującą informację: na mistrzostwach świata w piłce nożnej bezdomni z Polski zdobyli srebrny medal. Jakie mistrzostwa, jacy bezdomni? Okazuje się, że w Poznaniu jest fundacja "Barka", dająca schronienie tym, którzy domu nie mają, i że oni grają w piłkę. Z kilku wzmianek w prasie wynika, że ci ludzie koszą medale i że żadna piłkarska reprezentacja Polski złożona z tych, co domy mają, tyle nie osiągnęła.

Umawiam się na spotkanie z trenerem kadry. Podjeżdża zdezelowanym, polakierowanym na niebiesko fordem. Ten ford, kupiony za pożyczone 3 tys. zł, to jedyna materialna rzecz, jakiej trener...

16878

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]