Reklama

Ładowanie...

Ulicznica

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Jest to historia miłosna. Opowieść o namiętności i jej ozdrowieńczej sile. A także o wzruszeniach, przez które duży chłop beczy jak baba.
P

Poznałam tę historię po meczu Polska-Belgia, a opowiedzieli mi ją sami reprezentanci kadry narodowej - ludzie z popapranym życiorysem, bezdomni.

Zachwyt Romana

Koniec lipca. Telewizyjne "Wiadomości" podają w serwisie sportowym frapującą informację: na mistrzostwach świata w piłce nożnej bezdomni z Polski zdobyli srebrny medal. Jakie mistrzostwa, jacy bezdomni? Okazuje się, że w Poznaniu jest fundacja "Barka", dająca schronienie tym, którzy domu nie mają, i że oni grają w piłkę. Z kilku wzmianek w prasie wynika, że ci ludzie koszą medale i że żadna piłkarska reprezentacja Polski złożona z tych, co domy mają, tyle nie osiągnęła.

Umawiam się na spotkanie z trenerem kadry. Podjeżdża zdezelowanym, polakierowanym na niebiesko fordem. Ten ford, kupiony za pożyczone 3 tys. zł, to jedyna materialna rzecz, jakiej trener...

16878

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]