Reklama

Życiogranie

Życiogranie

12.08.2013
Czyta się kilka minut
Młodych bezdomnych jest coraz więcej. Ta zmiana pokoleniowa zmieniła również sposób uprawiania futbolu. Młodzi potrafią nagle zniknąć. Szybciej się zniechęcają, trudniej utrzymać ich w drużynie.
Wrocław Cup 2013: z ekipą z Namibii grają zawodnicy ze schroniska Brata Alberta z Wrocławia i kadry narodowej „A” bezdomnych, prowadzonej przez Jacka Karczewskiego. 3 sierpnia 2013 r. Fot. Marcin Maziej
O

Otoczone bandami boisko porównywalne jest do rozmiarów kortu tenisowego. Gra się 14 minut. Trzech na trzech plus bramkarz bez klasycznego podziału na obrońców i napastników. Lotne zmiany. Niskie, szerokie bramki powodują, że w spotkaniach pada sporo goli. Piłka jak po sznurku płynie po obwodzie „zamka”: zryw, wolniej, zryw, wolniej.
W Poznaniu trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych. Finał – 19 sierpnia.
Bezdomni mówią, że piłka jest do nich przyspawana, że jest jak organ wewnętrzny, niezbędny do poprawnego funkcjonowania organizmu. Doświadczeni przez los uprawiają na bocznych torach futbolu jego – być może – najczystszą formę. Nie chcą już być kopani przez życie i dlatego sami kopią piłkę. Trener reprezentacji polskich bezdomnych piłkarzy, 48-letni Jacek Karczewski, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata w...

9161

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]