Reklama

Ukraińska europorażka

Ukraińska europorażka

25.11.2013
Czyta się kilka minut
Ukraiński sen o Europie w ubiegłym tygodniu zamienił się w koszmar.
O

Oto na finiszu negocjacji poprzedzających szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie Kijów wycofał się i ogłosił, że potrzebuje przerwy w zbliżaniu się do Europy. Łatwo zrozumieć irytację europejskich polityków, którzy zaangażowali się w negocjacje z Ukrainą i pielgrzymowali do Kijowa, by przekonać Ukraińców do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią. Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox ocierali się już o śmieszność, gdy raz za razem przedłużali swoją misję, licząc, że w końcu uda się rozwiązać problem więzionej Julii Tymoszenko, co było jedną z przeszkód na drodze Ukrainy do stowarzyszenia z Unią.
Okazało się, że władze w Kijowie nie tylko nie zamierzały wypuścić Tymoszenko na leczenie za granicą, ale jeszcze stwierdziły, że zbliżenie z Europą będzie Ukrainę kosztować zbyt dużo. Unia Europejska – usłyszeliśmy z Kijowa – nie zrekompensowałaby Ukrainie strat, jakie ta poniosłaby w...

2162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]