Reklama

Udręka wzajemna

Udręka wzajemna

29.02.2004
Czyta się kilka minut
Wygląda na to, że nie umiemy już sami przejąć się swoim życiem. Nie umiemy dostrzec jego beznadziejności, pustki, miałkości. Potrzebujemy teatru do seansu psychoterapeutycznego. Tak widzowie, jak i aktorzy.

“Choćbyś mówił językami ludzi i aniołów, a miłości byś nie miał...". Jedno z najważniejszych zdań, jakiego dorobiła się kultura europejska, w “Speaking in Tongues" (“Mówiąc językami"), nowym spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego zrealizowanym w Amsterdamie wraz z grupą teatralną Toneel Groep, nie pojawia się ani razu. Nie ma po co, ono wisi nad tym wspaniałym miastem tolerancji, legalnych narkotyków i opodatkowanej prostytucji jak ciężka chmura niespełnienia.

Kościoły protestanckie w najlepszym razie służą tu za sale wystawowe, w gorszym zostały przerobione na biura. Ludzie życzliwie uśmiechają się do siebie na ulicy, są uprzejmi i mili. Na pozór wszystko w porządku. Znacznie przyjemniej niż w Polsce. A co się pod tym kryje?

Terapia grupowa

Andrew Bovell ma nieco ponad czterdzieści lat. Mieszka w Australii i tam...

9607

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]