Reklama

Ubabrani

Ubabrani

08.04.2014
Czyta się kilka minut
Rzadko przechodzę przez supermarketowe alejki z kawą, bo od paru lat prawie wszystko, co tam stoi, smakuje coraz gorzej – to znaczy kwaśniej.
Fot. Grażyna Makara
K

Każdemu producentowi, którego stać na poszukiwania konsumenckiego punktu G, „wychodzi z badań”, że Polacy lubią kawę na kwaśno, czyli po niemiecku. Szkoda skądinąd, że takie pokrewieństwo smaku nie obejmuje np. nutelli, która jest w Polsce słodsza niż w Niemczech. Zresztą nie tylko u nas, Słowianie w ogóle lubią posłodzić, jako jedyni z rodziny wyłamują się Chorwaci – co skądinąd świetnie pasuje do przekonania ich serbskich sąsiadów, że w gruncie rzeczy to farbowani Niemcy.
Im rzadziej więc tam zaglądam, tym mocniej uderza mnie, że coraz więcej miejsca na półce zajmują kapsułki. Pojawiły się nawet w Biedronce – a to już poważna sprawa, bo jeśli gdzieś istnieje wiarygodny model zwykłego Polaka, to zna go najlepiej Portugalczyk z działu zamówień tej sieci.
Czemu się tu dziwić? Logiczny przejaw trendu, w którym wtłaczamy kolejne kawałki swojego życia do wystandaryzowanych...

4969

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]