Reklama

Tydzień na działce

Tydzień na działce

27.05.2019
Czyta się kilka minut
Pytania o okoliczności zakupu działek we Wrocławiu, które „Gazeta Wyborcza” postawiła Mateuszowi Morawieckiemu, wylądują zapewne w koszu z resztą powyborczej makulatury.
M

Media po obu stronach politycznej barykady rzucą się na świeższe tematy. Prezes Kaczyński stwierdził wprawdzie, że zarzuty stawiane premierowi mają ciężar gatunkowy zasługujący na uwagę, ale wyposażył służby państwowe w swoistą instrukcję, mówiąc o „falsyfikacji”, którą jego zdaniem skończy się weryfikacja informacji „Wyborczej”.

Tylko czego owa falsyfikacja miałaby dotyczyć? Zakup atrakcyjnie położonych działek przez Mateusza Morawieckiego to fakt, podobnie jak data rozpoczęcia prac nad miejscowym planem zagospodarowania, które ruszyły przed tą transakcją (uchwalenie takiego planu podnosiło cenę gruntów). Kupujący był radnym województwa – to też fakt. Jak i to, że na pytania „Wyborczej” w tej bulwersującej sprawie anonimowy urzędnik centrum informacyjnego rządu udziela teraz odpowiedzi sprzecznej z zeznaniami, które wcześniej złożył w prokuraturze sam Morawiecki.

Politycy nie od dziś mylą fakty z opiniami. Nie zaczęli też kłamać w tygodniu przed wyborami. I nie od wczoraj my, wyborcy z dwóch połówek politycznego boiska, wymagamy od nich tak niewiele, pozwalając w efekcie na tak wiele. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]