Reklama

Ty jesteś skała (Mt 16, 18)

Ty jesteś skała (Mt 16, 18)

26.04.2011
Czyta się kilka minut
Ten tydzień i pewnie jeszcze kilka następnych upłynie nam wszystkim na wspominaniu Ojca Świętego Jana Pawła II - człowieka, który został nam podarowany przez Boga na okres 27 lat jako "skała" (grec. Petra).
Z

Z moich osobistych wspomnień nasuwają mi się dwa wydarzenia, które go pokazują jako "skałę" właśnie, choć w pierwszej chwili wydawały się doświadczeniem słabości. Tym bardziej są cenne, gdyż - wzięte w całości - objawiają naturę owej "skalistości".

Wydarzenie pierwsze: 4 czerwca 1997 r. Zakopane - Księżówka, czekaliśmy w kilkanaście osób na przyjazd Ojca Świętego. Przylatywał z Częstochowy. Za sobą miał już Wrocław, Legnicę, Gorzów Wielkopolski, Gniezno, Poznań i Kalisz. Przyjechał późno. Wyczerpany. Wydobywając z siebie resztki sił, przywitał się jeszcze z każdym (!) z czekających i udał się (raczej: zabrano go) do swojego pokoju. Odwołano wspólną kolację i wszelkie inne spotkania. Następnego dnia mieliśmy z nim rano odprawiać Mszę świętą. Umówiliśmy się, że przyjdziemy do kaplicy na tyle wcześnie, by być przed nim (na pewno dobrą godzinę przed rozpoczęciem...

2668

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]