Reklama

Tulli dla dzieci

Tulli dla dzieci

27.05.2013
Czyta się kilka minut
Nie każdy „dorosły” dobry pisarz radzi sobie z równym sukcesem z literaturą „dziecięcą”.
S

Sekret tkwi w tym, by potraktować młodocianego na równi z pełnoletnim. Czyli serio. Nie opowiadać o głupotach, nie zajmować się sprawami błahymi. Dzieci wiedzą na temat reguł rządzących światem więcej niż domyśla się tego gromada otaczających je wielkoludów z dowodami osobistymi w kieszeniach.
 W „Awanturze w lesie” Magdaleny Tulli nie pada jedno fałszywe słowo. Język jest prosty, zdania krótkie, metafory i symbole klarowne. Opisana sytuacja archetypiczna: inny kontra reszta świata. Innym jest tutaj króliczyca wkraczająca niespodziewanie w codzienność zżytej społeczności. Zwierzęta nie mają pojęcia, co począć ze śliczną Zuzanną. W pewnym momencie postanawiają ją zjeść.
No i zaczyna się. Kto zje króliczycę pierwszy, a kto dostanie największy kawałek – spór zatacza coraz szersze kręgi i przyciąga kolejnych awanturników. Wiadomo: każdy chce ubić interes życia kiwając mniej...

1613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]