Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Trzy mecze

Trzy mecze

06.12.2011
Czyta się kilka minut
Wobec wykrycia przez doktor Fedyszak-Radziejowską "kreta" w najbliższym otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego, wobec sugestii czy raczej insynuacji, że "kretem" jest wiceprezes PiS Adam Lipiński, wobec sprawdzonego w Wikipedii przygważdżającego faktu, że był on w istocie, ale dawno temu, redaktorem w wydawnictwie o nazwie "Kret", podjęliśmy decyzję o porzuceniu na jakiś czas tematyki politycznej.
O

Ośmieliliśmy się i postanowiliśmy przeanalizować wydarzenie sportowe. Konkretnie.

Mecz pierwszy: Grecja. Opinie o Grekach nie są jednoznaczne. Z powodu dobrej - swego czasu - edukacji historycznej, Grecy nie byli tu nigdy nazywani "pasterzami". Zważmy, że nie ominęło to żadnego z ich sąsiadów. A jednak Grecy, jak na nasz kawaleryjski gust, hodują zbyt wiele kóz, a zbyt mało koni, dlatego w narodzie tli się ten termin. Stosunek do Grecji jako bytu państwowego w czasach piastowskich czy jagiellońskich nie jest szerzej znany, ale stosunek do tradycji helleńskiej był zawsze pełen atencji. Ci Słowianie, którym tradycja rzymska nie starcza, wywodzą swe pochodzenie od Achillesa, choć ów był, zdaje się, bezdzietny. Najpewniej uczucie niższości wywołuje rozległa grecka biblioteka i bardzo stary alfabet. Pełne ekspresji nacięcia krzemiennym toporem na tysiącletnich...

2990

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]