Reklama

Ładowanie...

Biuro pisania podań

25.06.2012
Czyta się kilka minut
Hiszpańska drużyna założyła Biuro Pisania Podań, ponad osiemset w ciągu półtorej godziny, dobra socjalistyczna robota. Trochę to zabawne, trochę kuku na muniu, jak każda sprawozdawczość. Ale wszyscy chcą być jak Hiszpanie.
fot. Grażyna Makara
Z

Zawsze jest tak samo. Wieczorem, aż do czarnej nocy mecz, z samego rana gra słońca z cieniem za oknem i ekran pusty jak boisko w dzień powszedni. Czy da się skorelować plazmę nocną z dzienną, spiąć falujące stadiony i czcze piksele zabielające pierwszą poranną kawę? Coraz trudniej; Euro zaczyna powoli wygasać, choć jeszcze tyle – trzy najważniejsze, wielkie spotkania – przed nami. Każdy turniej rysuje inną krzywą emocji; na ogół finał jest do bani, najwięcej dzieje się w fazach pośrednich, w ćwierćfinałach zwłaszcza. Tym razem, mam wrażenie, to, co najbardziej niewinne i radosne, to, co ekscytujące najbardziej bezpośrednio, bezrefleksyjnie, zdarzyło się wcześniej, w fazie wstępnej.

Ćwierćfinały okazały się nieco żmudne, były to raczej referaty niż eseje. Nawet długie jak wojna stuletnia zmagania Włochów i Anglików, na początku co prawda wspaniałe, porywające, klasyczne, choć...

7342

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]