Reklama

Biuro pisania podań

Biuro pisania podań

25.06.2012
Czyta się kilka minut
Hiszpańska drużyna założyła Biuro Pisania Podań, ponad osiemset w ciągu półtorej godziny, dobra socjalistyczna robota. Trochę to zabawne, trochę kuku na muniu, jak każda sprawozdawczość. Ale wszyscy chcą być jak Hiszpanie.
fot. Grażyna Makara
Z

Zawsze jest tak samo. Wieczorem, aż do czarnej nocy mecz, z samego rana gra słońca z cieniem za oknem i ekran pusty jak boisko w dzień powszedni. Czy da się skorelować plazmę nocną z dzienną, spiąć falujące stadiony i czcze piksele zabielające pierwszą poranną kawę? Coraz trudniej; Euro zaczyna powoli wygasać, choć jeszcze tyle – trzy najważniejsze, wielkie spotkania – przed nami. Każdy turniej rysuje inną krzywą emocji; na ogół finał jest do bani, najwięcej dzieje się w fazach pośrednich, w ćwierćfinałach zwłaszcza. Tym razem, mam wrażenie, to, co najbardziej niewinne i radosne, to, co ekscytujące najbardziej bezpośrednio, bezrefleksyjnie, zdarzyło się wcześniej, w fazie wstępnej.

Ćwierćfinały okazały się nieco żmudne, były to raczej referaty niż eseje. Nawet długie jak wojna stuletnia zmagania Włochów i Anglików, na początku co prawda wspaniałe, porywające, klasyczne, choć...

7342

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]