Reklama

Ładowanie...

Trump usłyszał zarzuty karne – jako pierwszy były prezydent USA

05.04.2023
Czyta się kilka minut
Republikański polityk działania nowojorskiej prokuratury nazywa „polowaniem na czarownice”, nad którym rzekomo czuwają ludzie Joego Bidena – prezydenta USA i jego potencjalnego rywala w walce o Biały Dom.
Były prezydent USA Donald Trump wkracza do gmachu sądu karnego na Manhattanie w Nowym Jorku, 4 kwietnia 2023 r. / FOT. ED JONES/AFP/East News
P

Po latach balansowania na krawędzi prawa Donald Trump zasiadł na sali sądowej jako aresztant (zwolniony został zaraz po rozprawie). We wtorek 4 kwietnia usłyszał 34 zarzuty karne dotyczące fałszowania dokumentów biznesowych, co według nowojorskiej prokuratury miało na celu ukrycie kompromitujących informacji przed wyborcami. Sprawa powiązana jest z płatnościami dla aktorki filmów pornograficznych Stormy Daniels i modelki „Playboya” Karen McDougal, aby te na finiszu kampanii prezydenckiej w 2016 roku nie rozgłaszały o swoich romansach z Trumpem. Pieniądze otrzymał także dozorca manhattańskiego wieżowca Trump Tower, który rozpuszczał plotki o nieślubnym dziecku przyszłego prezydenta USA. Samych płatności za milczenie dokonał prawnik Michael Cohen, któremu Trump zwrócił potem pieniądze pod płaszczykiem wynagrodzenia za usługi prawne.

Według prawa stanu Nowy Jork fałszowanie...

5784

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]