Reklama

„Together Through Life”

„Together Through Life”

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Bob Dylan, "Together Through Life"Sony Music, 2 CD + DVD
P

Płyta DVD zawiera sfilmowaną już jakiś czas temu wypowiedź Roya Silvera, menedżera Dylana z czasów, gdy artysta pojawił się w Nowym Jorku. Właśnie Silver zorganizował próbne nagranie "Blowin’ in the Wind", i ta bardzo wczesna wersja (jeszcze bez harmonijki), ilustrowana fotografiami przedstawiającymi młodego muzyka, zamyka dysk dokumentalny. Dodatkowa płyta CD też jest dokumentem: wypełnia ją (na jedynej ścieżce!) nieco ponadgodzinna audycja "Theme Time Radio Hour", prowadzona przez Dylana, który zapowiada i komentuje kilkanaście piosenek, wykonywanych przez innych, od Portera Wagonera & The Wagonmasters do zespołu War. Wzruszająca płyta, nie tylko ze względu na urok starych piosenek, ale i z powodu dawnej stylistyki radiowej, kiedy to spiker mówił spokojnie i inteligentnie. Rysunek na kopercie tego krążka wyraźnie zresztą nawiązuje do przeszłości, wzorowany jest na...

2143

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]