Reklama

To Tu!

To Tu!

05.08.2013
Czyta się kilka minut
Obok pieca do focacci sklep z płytami winylowymi i księgarnia. I najgorętsza muzyczna scena w Warszawie. Teraz zagra na niej Peter Brötzmann.
Joe McPhee na scenie warszawskiego klubu „Pardon, To Tu” Fot. Piotr Lewandowski
A

A może my też rzucimy pracę? – mówi dziewczyna do chłopaka, stojąc w progu „Pardon, To Tu”. Jest południe. Na kanapie, pod tablicą z programem, śpi Daniel Radtke – właściciel klubu i opiekun tutejszej sceny. W kącie na drugiej kanapie śpi Magda Dudek – współzałożycielka i managerka „Pardonu”. Na środku lokalu śpi Ykos – seter angielski, pies Daniela. I choć w pismach promujących właściwe style życia, co sezon znaleźć można artykuły o ludziach, którzy odeszli z korporacji, by spełnić marzenie o własnej kawiarni, ten tekst będzie inny. Podobnie jak inny jest warszawski „Pardon, To Tu”, na którego niewielkiej scenie 7 i 8 sierpnia zagra z polskimi muzykami Peter Brötzmann – saksofonista, legenda wolnej improwizacji.

LISTA CHWAŁY
Lokal jest niewielki. Raptem 10 m2 sceny nieoddzielonej od baru. No i ta nazwa: „Pardon, To Tu”. O co w ogóle chodzi?
– Z...

10182

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]